Apartmány Broma - ubytovanie Demänová, Demänovská dolina, Jasná

RU PL EN
Jasna - Chopok Nizke Tatry, Aquapark Tatralandia

Liptov a okolie

Región Liptova ponúka ideálne podmienky na relax, oddych, zimnú a letnú turistiku, lyžovanie či kúpanie v termálnych vodách.

Lyžiarske strediská

Lyžiarske stredisko Jasná
Jasná Nízke Tatry

Jasná sa nachádza na severnej strane Chopku a patrí k najobľúbenejším a najväčsím lyžiarskym strediskám na Slovensku. V stedisku sa nachádza celkom 32km lyžiarskych tratí, 18 vlekov a 7 lanoviek. Vačsina tratí je zasnežovaná technickým snehom, stredisko ponúka výborné podmienky na lyžovanie, snowboarding, bežecké lyžovanie, freeride a skialpinizmus.


Lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok
Ski Park Ružomberok

Lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok sa nachádza 1km od centra Ružomberka a ponúka bohaté športové vyžitie. Nachádza sa tu 12 km lyžiarskych tratí, 2 lanovky a 6 lyžiarskych vlekov.


Lyžiarske stredisko Ski Centrum Čertovica
Ski Centrum Čertovica

Lyžiarske stredisko 26 km južne od Liptovského Hrádku ponúka 6km zjazdoviek, 4 vleky a 5km bežeckých tratí.


Lyžiarske stredisko Lipt. Ján Javorovica
Liptovský Ján - Javorovica

Stredisko sa nachádza v obci Liptovský Ján 8 km od centra Liptovského Mikuláša. K dispozícii sú 4 lyžiarske vleky a 5 tratí rôznej náročnosti. V stredisku sa nachádza 20km dlhá trať na bežecké lyžovanie.


Lyžiarske stredisko Závažná Poruba - Opalisko
Závažná Poruba - Opalisko

Opalisko sa nachádza 6km od Liptovského Mikuláša. Nachádza sa tu 1 lanovka, 4 vleky, 3 km lyžiarskych tratí a 27 km bežeckých tratí.


Lyžiarske stredisko Podbreziny
Podbreziny

Stredisko sa nachádza 5km od centra Liptovského Mikuláša. K dispozícii je 1 lyžiarsky vlek a trať dĺhá 800m.


Lyžiarske stredisko Žiarce
Lyžiarsky areál Žiarce

Lyžiarsky areál Žiarce sa nachádza v blízkosti Liptovskej obce Pavčina Lehota, pri vstupe do Demänovskej Doliny.K dispozícii su 2 lyžiarske vleky a 1km lyžiarskych tratí.


Kúpanie a Wellness

Aquapark Tatralandia
Aquapark Tatralandia

Nájdete tu 9 bazénov s liečivou termálnou vodou a 2 karibské bazený s 38 stupňovou priezračnou vodou pre tých najmenších. Pripravenýh je 28 tobogánov a šmýkačiek a množstvo iných atrakcií. K dispozícii je Wellness Paradise, kde sa vám budú venovať kvalifikovaní odborníci na masáže. Aquapark Tatralandia je v prevádzke počas celého roka.


Thermal Park Besenova
Thermal Park Bešeňová

Pre návštevníkov je pripravených šesť bazénov v ktorých je voda ochladzovaná tak, aby splnila očakávanie kúpajúcich sa, aby pôsobila príjemne a osviežujúco.Celoročná prevádzka termálneho kúpaliska v Bešeňovej umožňuje návštevníkom vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania.


Kúpele Lúčky
Kúpele Lúčky

Celoročne otvorený park, ktorého súčasťou je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C - 33 °C, s rozličnými atrakciami. Súčasťou AQUA - Vital Parku v kúpeľoch Lúčky je tiež vonkajší sedací bazén s termálnou minerálnou vodou s teplotou 36 °C - 38 °C. Pre náročnejších klientov je k dispozícii Vitálny svet


Krytá plaváreň Liptovský Mikuláš
Krytá plaváreň Liptovský Mikuláš

Krytá plaváreň v Liptovskom Mikuláši je v prevádzke počas celého roka. Nachádza sa tu 25m dlhý plavecký bazén. Pre Vaše ratolesti je k dispozícii detský bazén.
Kúpalisko Liptovský Ján

Kúpalisko Liptovský Ján

Voda v tomto kúpalisku má dokázateľné liečivé účinky pri: reumatických chorobách, ochoreniach ženských orgánov, kožných ochoreniach, chorobách pohybového ústrojenstva. Kúpalisko je v prevádzke len počas letnej sezóny.


Vodná nádrž Liptovská Mara
Vodná Nádrž Liptovská Mara

Liptovská Mara bola vybudovaná v rokoch 1965 až 1975. Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka 43 m. Vďaka svojej veľkosti si právom zaslúži prívlastok - Slovenské alebo Liptovské more. Počas letnej sezóny zabezpečujeme požižanie rybárskych člnov a výlety loďou.


Jaskyne

Demänovská jaskyňa Slobody
Demänovská jaskyňa slobody

Nachádza sa na severnej strane Nízkych Tatier v Demänovskej doline medzi Liptovským Mikulášom a známym lyžiarskym strediskom Jasná. Vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne.


Demänovská ľadová jaskyňa
Demänovská ľadová jaskyňa

Vchod do jaskyne sa nachádza v brale Bašta na severnej strane Nízkych Tatier, len dva kilometre severne od Demänovskej jaskyne slobody. Ľadová výplň vzniká v jaskyni asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh.


Važecká jaskyňa
Važecká jaskyňa

Medzi Liptovským Mikulášom a Popradom sa nachádza Važecká jaskyňa, ktorá predstavuje významné paleontologické nálezisko kostí jaskynného medveďa (ursus spelaeus), ktorý bol väčší a ťažší ako dnešný medveď hnedý a ktorého maketu môžu návštevníci v jaskyni vidieť.


Relax a zábava

Bobová dráha Žiarce
Letná Bobová dráha Žiarce

Super adreanalínová zábava pre deti aj dospelých. Bobová dráha je k dispozícii počas letnej sezóny.


Westernové mestečko
Westernové mestečko pri Aquaparku Tatralandia

Western City Šiklův Mlýn je areál zábavy, odpočinku a relaxácie. Nachádza sa v centre turistickej oblasti Liptov, vedľa Liptovského Mikuláša a spoločne s Aquaparkom Tatralandia a ubytovacím zariadením Holiday Village tvorí najväčší zábavno-relaxačný komplex na Slovensku.


Disko
Diskotéky v Liptovskom Mikuláši

V centre Liptovského Mikuláša sa nachádza niekoľko diskoték a barov.


Kultúra a história

Skanzen Pribilina
Múzeum Liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je vysunutou expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku. V roku 1991 bola verejnosti sprístupnená jeho prvá časť. Ide o stavby zo zátopovej oblasti vodného diela Liptovská Mara a niektorých obcí horného a dolného Liptova.


Drevený kostol v Svätom Kríži
Kostol Svätý Kríž

Drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži patrí medzi najväčšie drevené kostoly v Európe. Bol tu prenesený počas výstavby Liptovskej Mary v rokoch 1974 až 1982 zo zatopenej obce Paludza.


Múzeum Janka Kráľa
Múzeum Janka Kráľa

Múzeum Janka Kráľa v súčasnosti skúma, dokumentuje, uchováva, ochraňuje a prezentuje zbierky - fondy historického, etnografického, umeleckého charakteru, ktoré súvisia s vývojom Liptovského Mikuláša a literátmi Liptova. Múzeum taktiež dokumentuje súdobé dianie v meste pre potreby kroniky mesta.


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Špecializované celoslovenské múzeum zamerané na ochranu prírody a jaskyniarstvo Slovenskej republiky Múzeum sídli v regióne Liptov. Nachádzajú sa tu expozície Chránená fauna, Chránená flóra, Kras a jaskyne Slovenska.


Liptovské múzeum - Národná kultúrna pamiatka Čierny orol
Liptovské múzeum - Národná kultúrna pamiatka Čierny orol

Budova bývalého zájazdného hostinca, ktorej základy siahajú do 17. storočia, bola naposledy stavebne upravovaná v roku 1880. V minulosti tu bolo centrum kultúrneho života mesta Liptovský Mikuláš. V dvorane Čierneho orla sa konali divadelné predstavenia organizované spolkom Tatrín a predstaviteľmi.


Liptovská galéria P. M. Bohúňa
Liptovská galéria P. M. Bohúňa

Galéria vznikla v roku 1955 a je treťou najstaršou na Slovensku (po Bratislave a Košiciach). Je umiestnená v historickom a kultúrnom centre mesta v príjemnom parkovom prostredí. Pôvodná budova galérie pochádza z konca 18. storočia.


Keltské nálezisko Havránok
Keltské nálezisko Havránok

Havránok predstavuje jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk na Slovensku, ktoré dokumentuje prítomnosť keltského obyvateľstva na Liptove v 4. až 1. storočí pred n. l. Archeológovia tu objavili a odkryli pozostatky sídliska z mladšej doby železnej označovanej aj ako laténska doba.úvod služby cenník objednaj online kontakt fotogaléria

Odkazy, linky

Ubytovanie na Liptove, priváty, penzióny, chaty, apartmány, hotely www.ubytovanie-liptov.sk

Bromix s.r.o - Polotovary pre odevný a obuvnícky priemysel www.bromix.sk


akcia